MALUCHY W TEATRZE MINIATURA

tramwaje.jpg

15 maja br. klasy młodsze SP3 były w Teatrze Miniatura na przedstawieniu "Tramwaje".  Scenariusz napisał dyrektor Miniatury, Romuald Wicza-Pokojski, autor scenariuszy do przedstawień Remus, Baltic, " Pies na krze" i "Bajki robotów", a spektakl reżyseruje Michał Derlatka, który w Miniaturze zrealizował "Fahrenheita" i "Siedmiu krasnoludków". Scenariusz przedstawienia powstał z inspiracji opowiadaniami dzieci przesłanymi na konkurs Gdańskich Autobusów i Tramwajów, Fundacji Wspólnota Gdańska oraz Miasta Gdańsk. „Tramwaje” to zabawna opowieść o samodzielności i przełamywaniu lęków. Jej głównym bohaterem jest nowy tramwaj, który wyrusza w podróż, żeby pokonać strach i jak inne tramwaje zasłużyć na imię. W poszukiwaniu strachu Tebi, czyli Tramwaj bez Imienia nieraz gubi swoje tory i spotyka różnych bohaterów, z których każdy boi się czegoś innego – Osiedlowe Bloki miejskich arterii, Kutry orkanu Barbara, a uliczna Lampa ciemności. Dzieci były zachwycone wizytą w teatrze i z chęcią wybiorą się kolejny raz w przyszłym roku szkolnym.